Zážitkové aktivity

Z akce pořádané v Ústeckém regionu si můžete odnést i velmi nevšední až adrenalinový zážitek, který Váš program zajímavě doplní. Na výběr a vyzkoušení je velké množství aktivit pro všechny účastníky i organizátory konferencí, školení, firemních a eventových akcí.

NAŠE TIPY

Za vínem do Českého středohoří

Ochutnejte české víno ze Žernoseckých vinic v malebných rodinných sklepích nebo navštivte moderní přovoz třebívlického vinařství. Ochutnávky vín probíhají i na Hradě Litoměřice, kde je současně interaktivní expozice o víně nebo se zastavte ve Vinném pavilonu Lobkowizckého zámku v Roudnici nad Labem.

Vinařství a ochutnávka vín


 

Podzemními chodbami pevnosti Terezín za svitu dobových luceren

Objevte město Terezín jako unikátní historickou vodní a funkční pevnost – proč a jak pevnost vznikla, jak se stavěla a jak se v ní žilo? Vydejte se s dobovými lucernami na prohlídku jedinečného opevnění do podzemních chodeb.
Retranchement 5 – první Muzeum Terezína zabývající se historii města a pevnosti od založení až po období První republiky/Expozice Kasárna – provede vás životem vojáka v pevnosti druhé poloviny 18. století/ Muzeum Františka Josefa – v dělostřeleckých kasárnách najdete 2000 předmětů vážících se k jeho osobě.

www.terezin.cz/index.asp 
 

Adrenalin na zajištěných cestách Labských pískovců

Pastýřská stěna Děčín – je nejdelší via ferratou (zajištěnou cestou) v České republice na vrchol pískovcové stěny a zároveň nabízí i nejvíce způsobů, jak stěnu zdolat. Také jde o jedinou ferratu, která se nachází v centru města. Nabízí 14 stupňů obtížnosti a vyřádí se na ní amatéři i zkušení lezci.
Tip: vhodné kombinovat s raftingem na řece Labi nebo cyklovýletem po Labské stezce pro celodenní zážitkový program.
www.active-point.cz / www.hotrock.cz / www.zahranice.com

www.ferrata-decin.cz 
 

Odhalte tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva

Chrám Chmele a Piva – zábavný a naučný komplex nabízí zážitkový prohlídkový okruh: Výjezd na Chmelový maják, který je světový unikát v podobě 3D animace ve výtahu na Chmelový maják – Pivní labyrint/bludiště z chmelových žoků – Erbovní síň a Chmelový Orloj.

www.chchp.cz 
 

Kontrasty a příběhy industriální i panenské krajiny

Expedice industriální i panenskou krajinou severozápadních Čech – zažijete okouzlující Krušné hory protkané štolami, třetihorní sopky Českého středohoří, stratovulkán Doupovských hor a mezi tím Mosteckou uhelnou pánev plnou obřích povrchových dolů a chemického průmyslu.
Dobrodružnou formou se seznámíte s historií i současností nejdynamičtějšího regionu Evropy.

www.offroadsafari.cz 
 

Nejdelší přejezd po ocelovém laně na kladce v ČR – Zipline Klíny

Jde o přejezd osoby po ocelovém laně zajištěné na kladce ze Sport areálu Klíny přes Šumenské údolí na protější kopec (1400 m), odtud zpět na původní kopec dolů k nástupišti lanovky (800 m) a lanovkou zpět nahoru. Celkem 2,2 km jízdy v krásné přírodě s dechberoucím výhledem na Krušné hory a České středohoří.Osoba posviští ve výšce až 150 m nad zemí rychlostí až 75 km/hod. Atrakce je součástí Sport areálu Klíny v Krušných horách. Zipline bude v provozu po celý rok. ZIPLINE KLÍNY je pro všechny odvážlivce téměř všech věkových kategorií. Starší děti a dospělí budou moci jet samostatně a malé děti budou moci jet v tandemu s dospělým. Jako první na světě používá kladky s elektropohonem.Jedná se o nejdelší zipline v ČR, 5. nejdelší v Evropě a 20. nejdelší na světě.

www.kliny.cz