Lázeňství

Lázně Teplice a Thermalium – Teplice v Čechách

Nejstarší lázně ve střední Evropě s historií sahající do 12.století s jedinečnou termální vodou hydrogenuhličitanu-síranu-sodného typu s bohatým obsahem minerálů a příměsí radonu. Lázně se specializují na léčbu pohybového aparátu, ale provozují i celou řadu wellness a balneo procedur. Nacházejí se v samotném centru kulturního města Teplice.
THERMALIUM je komplex největších a nejteplejších bazénů s čistě termální vodou v Čechách. Bazény jsou naplněny z termálního pramene Pravřídlo. Jedná se o přírodní léčivý zdroj, který 18000 let nabíral minerály a vzácné prvky z vulkanického masivu pod městem. Složení pramene předchází osteoporóze, pomáhá oddálit změny v kloubech, posiluje pohybovou kondici.

www.lazneteplice.cz 
 

Lázně Mšené

Historický areál rodinných Mšených lázní se nachází v malebném údolí Mšenského potoka, pouhých 45 km od Prahy. Lázně jsou navštěvovány náročnými klienty, vyhledávajícími vedle léčby pohybového aparátu především pohodu, odpočinek a klid v nově opraveném Balneo provozu.

www.msene.cz 
 

Lázně Dubí – Dubí u Teplice

Historie Tereziných lázní sahá až do roku 1870. Po celou dobu slouží jako vodoléčebný ústav, kompletně bezbariérový. Lázně vlastní 3 hektarový lesopark, opalovárnu, tenisový kurt, minigolfové hřiště a venkovní vyhřívaný bazén.

www.laznedubi.cz 
 

Lázně Evženie - Klášterec nad Ohří

Lázně Evženie leží v centru mezi přírodními dominantami - zámeckým parkem, lázeňským parkem a hradní zříceninou Šumná. Lázně nabízí rozsáhlý balneo program, elektroléčby, masérny, wellnessové programy. Součástí areálu je kolonáda, tesnisové kurty či stáčírna minerálních vod.

www.lazneevzenie.cz