Pivařství a pivní exkurze

Chrám chmele a piva a Sladovna Žatec

Odhalíte tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva ve zrenovovaném areálu Chrám chmele a piva a v žatecké Sladovně.

www.chchp.cz 

Žatecký pivovar

Exkurze za tradičním výrobcem českého piva typu světlého ležáku od druhé poloviny devatenáctého století.

www.zateckypivovar.cz 

Minipivovar Chalupník Perštejn

Slibuje návštěvu rodinného pivovaru Chalupník s ochutnávkou v malebném prostředí u historického hradu Perštejn.

www.pivochalupnik.cz 

Pivovar Hotel Na Rychtě

Tradiční atmosféru staročeské pivnice s nabídkou gastro specialit a ochutnávku nefiltrovaných piv zažijete ve vyhlášeném minipivovaru Na Rychtě v Ústí nad Labem.

www.pivovarnarychte.cz 

Biskupský pivovar U sv. Štěpána

Během prohlídkové trasy se seznámíte se srdcem pivovaru – měděnou varnou, kde se dozvíte vše o vaření piva a dále s procesem kvašení a zrání v cylindrokónických a kvasných tancích. Na závěr prohlídky nebude chybět degustace piv přímo z ležáckých tanků. Pivovar sídlí v bývalém Diecézním domě.

www.biskupskypivovar.cz 

Minipivovar Kocour

Velmi inovativní je minipivovar Kocour ve Warnsdorfu, nabízí řadu speciálů i vlastní e-shop.

www.pivovar-kocour.cz/cz/ 

Minipivovar Kahan

Mostecký minipivovar se Vám představí v netradičních prostorách dnes již historické budovy prvního novodobého mosteckého kina Kosmos.

www.mosteckykahan.cz 

Lounský žejdlík

Navazuje na bohatou tradici vaření lounského piva a na historii budovy Domov, ve kterém je umístěn. Spojte tradici s historií.

www.lounskyzejdlik.cz 

Pivovar Děčín

Spojení tradiční české restaurace a výborného piva a pivních speciálů z minipivovaru Děčín. Nabízí se zde možnost exkurze do pivovaru, společenské akce v dobových sálech a doprovodné akce.

www.centrumpivovar.cz/prohlidka-minipivovar-a-degustace 

Křinický pivovar v Krásné Lípě

Dopřejte si kvalitní pivo a atmosféru regionu Českosaské Švýcarsko. Pronajmout je možno celý pivovar nebo uspořádat zážitkovou akci s degustací.

www.krinickypivovar.cz 

OSSEGG pivovar cisterciáckého opatství

Pivo Ossegg si můžete vychutnat ve městě Oseku v impozantním barokním prostoru restaurace, přímo pod varnou. Z restaurace můžete sledovat také dění v hlavní výrobní hale, která je oddělena pouze skleněnou stěnou. Od května je otevřena terasa s kapacitou 150 míst na nádvoří kláštera před pivovarem. Pivo je čepováno přímo z ležáckých tanků.

www.ossegg.cz