Vinařství a ochutnávka vín

Vinařství má v Ústeckém kraji bohatou tradici

Chateau Lobkowicz Roudnice, s.r.o. – Roudnice nad Labem

Ve středověkých sklepích roudnického zámku vyrábí Chateau Lobkowicz Roudnice, s.r.o. své víno již přes 400 let. Do dnešních dnů přetrvává vysoký podíl ruční práce, tradiční postupy i úcta k charakteru vín z nejsevernější vinařské podoblasti v Čechách. Vína získávají pravidelně ocenění na řadě vinařských soutěží. Fratava je držitel certifikace ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ Regionální produkt.

www.lobkowiczke-vinarstvi-roudnice.cz 

Žernosecké vinařství – Velké Žernoseky

Vinařství nabízí prohlídku nově zrekonstruovaného areálu včetně zámečku, degustace vína v historických kamenných sklepích, firemní posezení při víně a další společenské akce pro zájemce českého vína z Velkých Žernosek.

www.zernosecke-vinarstvi.cz 

Zámecké vinařství Johann W – Třebívlice

Johann W nabízí kompletní vinařské služby jako posezení ve vinotéce, ochutnávky v degustační místnosti s projekcí a dvě restaurace s tanečním sálem včetně vlastního výtečného cateringu. Součástí komplexu je amfiteátr pro pořádání koncertů, divadel a jiných vystoupení. Vinařství nabízí i ubytování.

www.johannw.com 

Vinařství Pod Radobýlem

Moderní rodinné vinařství, které vyrostlo na úpatí vrcholu Radobýl u Litoměřic díky lásce a zapálení pro víno. V rámci prohlídky moderního vinařského domu se seznámíte s používanou technologií a způsobem výroby vína. Návštěvu lze rozšířit o procházku vinohradem ke kapličce a zvonici. Degustaci lze doplnit občerstvením.

www.vinarstvipodradobylem.cz 

Rodinné vinařství Mikulenkovi

Rodinné vinařství nabízí vlastní víno, stylové pohoštění, tematické akce, degustace, prohlídky vinohradu a ubytování v penzionu Aurelius.

www.mikulenkovi.cz 

Vinařství sv. Tomáše

Rodinné vinařství v Malých Žernosekách pěstuje hrozny na okolních svazích a zaměřuje se na burgundské odrůdy. Využívá historické objekty Pfannschmidtova statku – sklep a lisovnu. Nabízí degustace s občerstvením, prohlídku sklepů i procházku vinicí.

www.vinarstvisvtomase.cz 

Vinařství a Ovoranč Němeček, Březno u Chomutova

Ochutnejte víno z odrůd Kerner a Müller Turgau nebo čerstvé ovoce z Ovoranče.

www.vinarstvinemecek.cz 

Vinařství Mikulášek, Březno u Chomutova

Ochutnávka v ryze rodinném vinařství.

www.vinarstvi-mikulasek.cz 

Karfíkův Dvůr Kaštice

Ochutnávka přírodních produktů jako jsou domácí mošty, ovocné pálenky, pivní destiláty či medoviny spojená s nabídkou kosmetiky nebo rehabilitační ambulance.

karfikuvdvur.webz.cz 

České vinařství Chrámce

Vinice na Mostecku jsou okrasou krajiny a ve zdejších vínech můžete poznat kus poctivé práce a vinařského srdce. Všechna vína bývají pravidelně oceňována na vinařských přehlídkách.

www.ceske-vinarstvi.cz